snadné úpravy slavných děl klasiky pro muzikanty každého věku

Renomovaní autoři této publikace vyvracejí přesvědčení, že klasická hudba je určena výhradně pro koncertní síně a profesionály ve fraku. Nabízejí možnost mnohem lákavější - stát se doma či ve škole interpretem a zahrát si slavné klasické "hity" ve snadných úpravách na vlastní pěst, podle vlastní fantazie.

Vedle sady partů pro různorodé nástrojové obsazení je klíčová barevně ilustrovaná partitura. Notová část každé úpravy je v ní uvedena poutavými texty k historii jednotlivých skladeb z pera Vlasty Reittererové. Navazující metodické poznámky k interpretaci a tvůrčí teoretické úlohy připravili autoři, sami zkušení pedagogové, Jiří Holubec a Jan Prchal. V hojné míře provázejí titul vtipné ilustrace ve formě komiksu. Originálně ztvárňují příběhy a postavy jednotlivých skladeb a jen tak Vás neomrzí. V závěru nechybí ani praktický slovníček hudebních pojmů.

Nebojme se klasiky patří do rukou všech zájemců o amatérské muzicírování bez ohledu na věk a je vhodnou učební pomůckou pro pedagogy, žáky a studenty hudební výchovy. Publikaci schválilo MŠMT k zařazení do seznamu učebnic pro střední vzdělávání pro předmět hudební výchova, s dobou platnosti 6 let.

OBSAŽENÉ SKLADBY:

Nebojte se stáhnout a vyzkoušet si zdarma jednu z úprav! A. Vivaldi: Jaro (Čtvero ročních dob)

A. Vivaldi: Jaro (Čtvero ročních dob)

G. F. Händel: Lascia ch´io pianga (Rinaldo)

J. Haydn: Andante (Symfonie č. 94 „S úderem kotlů“, II. věta)

L. van Beethoven: Allegretto (Symfonie č. 7, II. věta)

B. Smetana: Vltava (Má vlast)

A. Dvořák: Slovanský tanec č. 7 (Slovanské tance)

A. Dvořák: Largo (Symfonie č. 9 „Z nového světa“)

P. I. Čajkovskij: Scéna (Labutí jezero)

G. Verdi: Triumfální pochod (Aida)

R. Wagner: Svatební pochod (Lohengrin)

 

Podívejte se CO JE NOVÉHO! – Bonusové skladby, nové hlasy, semináře…